Söke’de Berberler de Haklı Vatandaşlar da

  • Alptekin Çınar
  • 4 Haziran 2020
  • 1
Vatandaş da Haklı, Berberler de Haklı (!)
Söke’de berberlerle ilgili bir kaç mesaj geldi.
Fiyatların yüksek olmasından yakınan bazı Söke’li vatandaşlarımız bana ulaştı. Bunun üzerine ben de bazı berber arkadaşlarla bu konuyu görüştüm.
Berberler her bir traş olan kişi için kullandıkları maske, önlük gibi tek kullanımlık sarf malzemelerinin giderlerini artırdığını ve son 2 aylık sürede çalışamamalarına bağlı olarak ciddi anlamda borçlandıkları için fiyatları aşağıya çekemediklerini ifade ediyorlar.
Öte yandan geçim sıkıntısı içindeki vatandaş da her ay olmak zorunda olduğumuz bir traş için 25-30 tl ücret olur mu diyor.
Her iki taraf da haklı. Diyecek bir şey bulamıyorum. Ama inşallah bunlar da geçecek.
Her birimiz sabretmeli ve çok çalışmalıyız. Çünkü sorun küresel, çözüm yerel.
Geri «
İleri »

Bir düşünce üzerine “Söke’de Berberler de Haklı Vatandaşlar da

  1. Uzmanlar koronavirüs aşısı bulunmadığı sürece önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini söylemektedirler. Diğer ülkeler 2. dalgadan korkmaktadırlar ülkemize 2.dalga veya önümüzdeki kış aylarında tekrarlayacak olursa Gıda ürün tedarik zinciri bozulmayacaktır. Uzun mesafe nakliyat yapanlar havayolu ekipleri ve sağlık görevlileri gerekli önlemleri alarak bizlere güzel çözüm bulacaklardır. Şehirler arası nakliyatyapanlar sebze meyve ve diğer gıda alışverişin devam etmesi için çalışmalarına devam edecektir. Her platformda bu şekilde bilgilendirme yapılması insanlarımız için önemli olduğunuz düşünmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir