SÖKE’DE ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİKLERİ RENKLİ BAŞLADI

  • sokerehber
  • 16 Kasım 2012
  • 0

Söke Belediyesi ve Söke Çocuk Meclisi tarafından düzenlenen 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinlikleri başladı. Seyda Fırat İlkokulu’nda gerçekleşen etkinlikte çocuklar hayallerini yazdıkları onlarca balonu gökyüzüne aynı anda bırakınca renkli görüntüler oluştu. Okul öğrencilerinin yanı sıra Söke Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri, Kadın Meclisi üyeleri ve öğrenci velilerinin bulunduğu etkinlikte; Çocuk Hakları ile ilgili bilgiler verildi, şiirler okundu. Etkinliğin sonunda çocuklar elleri ile okulun duvarlarını rengarenk boyadı.

Etkinlikte Çocuk Meclisi adına konuşmayı Büşra Akbulut yaptı. Akbulut konuşmasında; “Her çocuk hakları ile doğar. Haklarımızın olması demek bizlerin doğduğumuz andan itibaren sağlıklı, iyi bakımlı, uygun eğitimi alarak, ilgi ve sevgi ile, tüm hayati koşulların sağlandığı koşullara sahip olma istemimiz demektir. Çocuk Haklarını öğrenmenin en önemli kaynağı dünyada her devletin imzaladığı Evrensel Çocuk Hakları Sözleşmesidir. Gelecekte iyi bir dünyada yaşamak istiyorsak haklarımızı öğreneceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından Seyda Fırat İlkokulu öğrencileri şiirler okurken, öğrenciler hazırlanan balonları hep birlikte gökyüzüne bıraktı. Ardındansa boya kutularına daldırılan ellerler okulun duvarları rengarenk boyandı. Çocuklar eğlenceli bir gün geçirdi.

Söke Belediyesi ve Söke Çocuk Meclisi tarafından düzenlenen 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinlikleri Cumartesi günü Kemalpaşa İlkokulunda ‘Çocuk Gelinler’ konulu konferans, saat 14.00’de Çocuk Haklarına dikkat çekmek üzere Hükümet Meydanı’nda kitlesel basın açıklaması ve yürüyüş ile devam edecek. Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinlikleri kapsamında 18 Kasım Pazar günü saat 11.00’de ilçenin Köprübaşı Otopark alanından başlayacak bisiklet turu ardından Novada Outlet’te saat 13.30’da Nostalji Oyuncaklar Sergisi ile resim sergisi etkinliği, 19 Kasım Pazartesi günü Novada Etnografya Müzesi’nde yapılacak Çocuk Hakları Oturumu yapılacak. 

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın