SÖKEDE İLGİNÇ SERGİ

  • Alptekin Çınar
  • 30 Haziran 2011
  • 0

LEVENT TUNCER Söke’de faaliyet gösteren SÖKTAŞ fabrikasının hurda makine parçaları 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencilerinin elleri değince heykellere dönüştü.
Hayal gücünün, hurda makine parçaları ile buluşması Söke Belediyesi Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evi’nde sergilendi. SÖKTAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muharrem H. Kayhan’ında da gelerek eserleri yer alan 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencilerini kutladığı heykel sergisinde; Söke İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer ve eşi Derya Demirezer, Söke Belediye Başkan Yardımcıları Enver Helvacı ve Levent Tuna’da katılımcılar arasında yer aldı.
Önceki yıllarda gerçekleştirilen ancak 4 yıl ara verilen hurda malzemelerden heykel yapımı ile ilgili sergide yer alan eserlerin 5 günlük çalışma ile ortaya çıktığı, sergide 8 öğrenci tarafından yapılan 36 eserin yer aldığı öğrenildi. Sanatsal bakış açısı ile çeşitli nesnelere benzetilen hurda makine parçalarından oluşan eserler, sergiye katılanlar tarafından büyük beğeni topladı.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir