Söke’de Kaymakam Adıyla Dolandırıcılık Uyarısı

  • sokerehber
  • 26 Şubat 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke Kaymakamlığı Basın Açıklaması

Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından İlçemiz Kaymakamı Sayın Tahsin KURTBEYOĞLU’ nun ismini kullanılarak; iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, çeşitli bahanelerle Kaymakamlığımız adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılığa teşebbüs ettikleri tespit edilmiştir.

Kaymakamlığımızın veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnaflarımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır.

Bu güne kadar bu yöntemle yardım toplanması hiç olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır.

Kaymakamlığımızın, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adı kullanılarak telefon vb. yöntemle yardım talebinde bulunan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları, ardından (0256-518 10 21 ) nolu telefonu arayarak Kaymakamlığımız Yazı İşleri Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmeleri önemle rica olunur .

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Söke Kaymakamlığı

Geri «
İleri »