Söke’de Operasyon

  • sokerehber
  • 7 Aralık 2017
  • Yorumlar Kapalı

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Söke Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince uyuşturucu madde sattıkları tespit edilen; İ.K., M.I., S.Y., ve D.B. isimli şahıslar, yapılan operasyon sonucu yakalandı.

Şüpheli şahıslardan yapılan takip süresince toplamda 3,4 gram sentetik kannabionid uyuşturucu maddesi, 7,9, gram esrar uyuşturucu maddesi, 1,6 gram kokain uyuşturucu maddesi ele geçirildiği operasyonda şahısların uyuşturucu sattıkları 6 şahsa da ayrıca uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan adli işlem yapıldı.

Konu ile ilgili Söke Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

İ.K., M.I., S.Y., ve D.B. isimli şahıslar hazırlanan tahkikat sonrasında adli makamlara sevk edilmişler, şahıslardan İ.K., M.l. ve S.Y. isimli şahılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir. Ülkemizde kaçak olarak yaşadığı tespit edilen D.B. isimli yabancı uyruklu şahsın sınır dışı edilmesi için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Ayrıca ilçemiz otogarından otobüs ile Ağrı iline kokain uyuşturucu maddesi gönderileceği yönünde alınan istihbari bilgi doğrultusunda Ağrı ili Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışma sonucu ilçemizden uyuşturucu madde gönderen İ.G. isimli şahsın yapılan takip sonucu yakalanmış, 7 gram kokain maddesi pasta kutusu içerisinde zulalanmış vaziyette ele geçirilmiştir.

İ.G. isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Aydın ili Söke ilçesinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında özverili çalışmalarımız sürdürülecek, gençlerimizi uyuşturucu batağına çekmeye çalışan zehir tacirlerine göz açtırmadan üzerlerine kararlılıkla gidilecektir. Kamuoyuna önemle duyurulur.

Geri «
İleri »