Söke’de Sürücü Adayları Büyük Tehlikeden Kurtulacak

  • Alptekin Çınar
  • 24 Aralık 2021
  • Yorumlar Kapalı

Levent Başkan Büyük Bir Soruna Neşter Vurdu

Söke’de sürücü adayları Ağaçlı yolu üzerinde direksiyon eğitimlerini görüyor. Direksiyon, park ve geri manevra eğitimlerinin verildiği karayolu üzerinde sürücü adaylarının kullandığı araçlar ile karayolunda seyreden diğer araçlar tehlike yaşıyor. Özellikle yaz aylarında Davutlar ve Sahil güzergahlarına açılan bir karayolu olması nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğunda yapılan eğitimler sıkıntı yaratıyordu.

Tüm bu sorunları yaşayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı Söke’de hizmet veren beş sürücü kursu Başkan Tuncel’den yeni bir alan düzenlemesi talep etti. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel bu talebe duyarsız kalmadı. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde bulunan geniş alanda, sürücü adaylarının eğitimleri için yeni alan düzenlemesine başlandı. Söke Belediyesi Şantiye ekiplerince başlatılan çalışma kapsamında toplamda 10 Bin metrekarelik parke taş döşemesi yapılacak. Eğitim alanının yanı sıra bölgede bulunan yol da yenilenmiş olacak.

Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli yapımına başlanılan eğitim alanında inceleme yaparken, yapılan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı da inceleme sırasında Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel başta olmak üzere tüm belediye çalışanlarına verilen önemli hizmet için teşekkür etti.

Kendilerinin ve sürücü kurslarının büyük bir sevinç yaşadığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı; “Sürücü kurslarımız ve biz çok mutluyuz. Ağaçlı yolu sıkıntıdan kurtulacak. Aynı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binamız çevresi de güzel bir düzenlemeye kavuşmuş olacak. Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel ve emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Geri «
İleri »