SÖKE’DE YAŞLILAR HAFTASI ETKİNLİKLERİ

  • sokerehber
  • 20 Mart 2012
  • 0
Haber: Hamdi Akgül
       Her yıl 18 – 24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası, Söke’de coşkulu başladı. Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle gezi ve ziyaret programı yapan Söke Hilmi Fırat Huzurevi Müdürlüğü, yaşlı ve personeliyle birlikte dün saat 09.00 da Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. İkincibahar Derneği Başkanı Dilek Yavuzyılmaz ve yönetim kurulu üyelerinin de, katılımları ile İlçe Kaymakam Mehmet Demirezer makamında ziyaret edildi. Kaymakam Demirezer’e huzurevi sakinleri tarafından çiçek takdim edildi. Hilmi Fırat Huzurevi Müdürü Hülya Kurtay, yaşlıların ziyaretten memnun kaldıklarını belirterek, “Sizi kaymakamlıktan öte Hilmi Fırat Huzurevi Ailesi’nin bir bireyi gibi görüyoruz. Gerek siz gerekse eşiniz Derya hanımefendi sürekli yanımızdasınız. Bugüne kadar bize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyoruz. Bu hafta düzenlenen etkinliklerde sizi tekrar aramızda görmek istiyoruz” dedi. Kaymakam Mehmet Demirezer, huzurevi sakinlerinin sıcak ve huzurlu bir ortamda yaşadıklarını ifade ederek, “Hayırsever İşadamı Halil Fırat artık aramızda değil, ama onun bıraktığı eserle arkasından hayır duaları yapılıyor. Fırat Ailesi’nin bir eseri olan huzurevimizin sakinlerini hayat dolu görmek bizi de mutlu ediyor” dedi.
       Söke Belediye Başkanlık makamını da ziyaret eden huzurevi heyetini, Belediye Başkan Yardımcısı Enver Helvacı karşıladı. Kendisine çiçek takdim edilmesinden sonra, karşılıklı sohbet edilirken, Başkan Yardımcısı Enver Helvacı, Söke Belediyesi olarak yaşlılara daha iyi yaşam kalitesi sunmak için çalıştıklarını ifade ederek, “Yaşlılarımız için Söke’de huzurevi olmasından dolayı sorumluluk taşıyoruz. Yerel yönetimlerin görevi sadece alt yapı ve parklar yapmak değildir. Almanya’daki kardeş şehrimiz belediyecilik hizmetini 1376 yılında başlamış, Söke Belediyesi ise; 1891 yılında kurulmuş, şehrimizi imar ederken insan odaklı hizmet veremezsek kendimizi başarı kabul edemeyiz. Bu nedenle, yaşlı nüfusumuz istek ve arzularına da hizmetlerimizde yer veriyoruz. Huzuerevi Müdürlüğü olarak istek ve katkılarınızı bekliyoruz” dedi. İkincibahar Derneği Başkanı Dilek Yavuzyılmaz söz alarak, “Derneğimin adını özellikle İkincibahar koyduk. Gençlik çabucak geçiyor, yaşlılık bitmek bilmiyor. Yaşlılarımıza sosyal ve  proje desteği vererek, her insanın ulaşacağı bu evrenin mutluluk içinde geçmesini hep birlikte sağlayabiliriz. Bu nedenle Söke Belediyesi ile derneğimiz aynı amaca hizmet etmektedirler. Yaşlılarımızın hatırlanmaya, gezmeye ve emekliliklerinde huzurlu yaşamaya ihtiyaçları var. Zaten devlet huzurevinde bu ihtiyaçları karşılıyor. Bizim destek ve yardımcı olmamız lazım” dedi.
       Huzurevi Müdürü Hülya Kurtay, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yaşlılık yaşının 60’dan 65’e çıkartıldığını ifade ederek, yaşlı nüfusun rahat yaşayacağı bir ortamın hazırlanmasında yerel yönetimlere büyük görevler düştüğünü ifade etti.
       Dün öğleden sonra Hacıkazım İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri yaşlıları ziyaret ettiler.
Geri «
İleri »

Bir cevap yazın