SÖKE’DE YENİ YAPILANMA

  • sokerehber
  • 9 Ekim 2012
  • 0

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Söke Şubesi bünyesinde gençlik kolları yapılanması kuruluyor. 
Başkanlığını Söke’nin genç siyasetçi ve köşe yazarlarından Ayşe Karbuz’un yapacağı Söke ADD gençlik Kolları ilk genişletilmiş toplantısını yaptı. Toplantıya Söke ADD Başkanı Cafer Şahin, Aydın ADD Gençlik Kolları Eşgüdüm Sorumlusu Alper Tunga Göçmen de katıldı. Toplantıya Sökeli gençlerden yoğun ilgi olduğu gözlendi. 

Söke’de ilk genişletilmiş toplantılarını gerçekleştirmelerine rağmen ilginin kendilerini memnun ettiğini belirten Söke ADD Gençlik Kolları Başkanı Ayşe Karbuz; ilk olarak önümüzdeki süreçte yönetimi belirleyip, daha sonra etkin faaliyetlere başlayacaklarını dile getirdi.

Söke’deki katılımın karşısında şaşırdığını ifade eden Aydın ADD Gençlik Kolları Eşgüdüm Sorumlusu Alper Tunga Göçmen yaptığı konuşmada; “Öncelikle arkasından gittiğimiz düşünceyi öğrenmemiz gerekiyor. Atatürkçülük nedir, Kemalizm nedir bunları iyi kavramalı, ilkelerini benimsemeliyiz. Aydın’da ADD Gençlik Kolları faaliyetleri ilk başladığında 80 kişilik bir davetli listemiz vardı ancak bugün yaptığımız etkinlikler en az 500 kişiyi ağırlıyor. Aydın merkezin dışında ilçelerimizde de gençlik kolları faaliyetlerimiz genişleyecek. Söke’deki oluşumu destekliyor ve her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Gördüğü tablo karşısında çok mutlu olduğunu ifade eden Söke ADD Başkanı Cafer Şahin; “ADD gençlerimiz ve gençlerimizin faaliyetleri ile daha da büyüyecek. Bundan böyle ADD etkinliklerinde gençlerimiz ile birlikte daha da kalabalık olacağız” dedi. Cafer Şahin yaptığı konuşmasında gençlere 89 yıl önceki Türkiye ile bugünün Türkiye’si arasındaki farkları dile getirdi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın