“SÖKELİ KOMOSLAR“ CNN TÜRKTE

  • sokerehber
  • 25 Aralık 2011
  • 0

 SÖKELİ KOMOSLAR CNNTÜRK’ÜN YILBAŞI ÖZEL EĞLENCE PROGRAMINDA

         Haber: Hamdi Akgül
       Sökeli müzisyenlerin kurduğu ‘Komoslar’ adlı grup, Yüksel Aksu’nun yönetmenliğinde çekimleri yöremizde yapılan ‘Entelköy Efeköy’e karşı’ adlı sinema filminde rol almıştı. Sinema filminin fragmanlarında oyuncu yeteneklerinin yanı sıra; müzikleri ile de dikkat çeken grubun ünleri Söke dışına taştı. CNNTÜRK TV kanalı 2012 yılının ilk saatlerinde yayınlayacağı Yılbaşı Özel Eğlence programına Komoslar Grubu’nu da kattı.
       Yunan Antik Mitolojisi’nde; özel içkili eğlencelerde ve gezerek müzik yapan buluğ çağını geçmiş müzisyenlere verilen ‘Komos’ ünvanını kendi gruplarının adı olarak seçen Sökeli müzisyenler, geçtiğimiz hafta İstanbul Bağcılar’daki Kanal D stüdyolarında yapılan çekimlere katıldılar. Nefise Karatay ve Mesut Yar’ın birlikte sunacakları Yılbaşı Özel Eğlence programında, yıldızı parlayanlar olarak ön plana çıkan Komoslar, film müziklerini besteleyen solist sanatçı Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü öğretim görevlisi Orhan Kaplan’a eşlik ettiler. Aynı programda, pop müzik sanatçısı Yonca Lodi ve Grup Bulutsuzluk Özlemi solisti Nejat Yavaşoğulları ile birlikte sahne alan Komoslar, Ali Murat (keman), Serdar Halamut (keman), Gökhan Özçelikman (kanun), Osman Çoğal (klarnet), Bülent Eyili (cümbüş), Barış Çoğal (darbuka) ve Aydın Gürmen (tef) den oluşuyor.
       

 Yönetmen Yüksel Aksu program çekimlerine konuk olarak katılarak, Komoslar’ın müzik başarılarından söz etti. CNNTÜRK TV kanalında 2012 yılının ilk saatlerinde ekrana çıkacak olan Sökeli müzisyenlerden oluşan Komoslar İstanbul’da sanat dünyası tarafından yakın takibe alındı.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın