Söke’mizin İhracat Gücünü Arttıracağız

  • Alptekin Çınar
  • 7 Haziran 2022
  • Yorumlar Kapalı

Söke Ticaret Odası’nda, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) hakkındaki tebliğ kapsamında Tarım Makinaları sektörü üzerine gerçekleştirilen URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi) Projesi gerçekleşti.

Ticaret Bakanlığı tarafından URGE Projesi’nin onaylanması ile birlikte yeni bir ‘Başarı Hikayesi’ne imza atan Söke Ticaret Odası Söke’nin ihracat gücünü artıracak adımları da atmış oldu. URGE Projesi kapsamında Türki Cumhuriyetler Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Kazakistan’dan gelen 23 Firma sahibi ile proje katılımcısı Söke’li firmalar bugün B2B (Yüz yüze ikili görüşme) görüşmeleri gerçekleştirdi. Görüşmelerde çeşitli anlaşmaların da yapılması katılımcı firmalar açısından memnuniyet oluşturdu.

Geçtiğimiz gün misafirler katılımcı firmaların işyerlerine ziyaret gerçekleştirmiş ve makine üretimlerini yerinde incelemişlerdi.

Konu ile ilgili bir açıklama yayınlayan oda yönetimi “Söke Ticaret Odası olarak Sökenin ihracat gücünü artıracak projelerle yolumuza devam ediyoruz. İhracat edebilir ticari işletmelerin vasıflarının yükseltilmesi amacıyla Ticaret Bakanlığınca desteklenen URGE Projeleri desteğinin önceki dönemlerde İl Odalarına tanınan kapsamda yer almaktaydı. Lobi çalışmalarıyla URGE Proje desteklerinin İlçe odalarına da verilmesinde büyük rol oynayan Söke Ticaret Odası olarak URGE Proje desteği almaya hak kazanan sayılı ilçe odalarından biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanan URGE Projemizin başta Söke olmak üzere tüm üyelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Geri «
İleri »