SÖKE’NİN ÇOCUKLARI MECLİSİNİ AÇTI

  • Alptekin Çınar
  • 22 Eylül 2012
  • 0

Söke Kent Konseyi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Söke Çocuk Meclisi yeni dönemini ödül töreni ile açtı. Yaz aylarının başında duyurusu yapılan ‘Kitap Okuma Kampanyası’nın ödül töreni gerçekleştirildi. Söke Hacı halil Paşa halk Kütüphanesi bahçesinde gerçekleşen ödül törenine Söke Belediye başkanı ve aynı zamanda kent Konseyi başkanı olan Levent Tuna, İlçe Emniyet Müdürü Aydın Düzalan, Söke jandarma Karakol komutanı Jand. Üsteğmen Özgür Öncü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Ünal, Kent Konseyi ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Törende açılış konuşmasını Söke Çocuk Meclisi Başkanı Nisa Neretva yaptı. Söke Çocuk Meclisi’nin çocukların demokratik ortamda hoşgörü, saygı ve uzlaşmacı bir çerçevede fikir üretmelerini sağlamayı amaçladığını belirten Nisa Neretva; ödül törenine katılanlara ‘hoş geldiniz’ dedi. İlçe Kaymakamlığı ve Söke Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleşen kampanyaya katılımın kendilerini memnun ettiğini söyleyen Söke Çocuk Meclisi Başkanı Nisa Neretva; “Oku ki geliş, anla ki değiş sloganı ile sürdürdüğümüz kitap okuma kampanyamıza destek veren herkese ve katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Okumanın özgürlük olduğunu dile getiren Söke Belediye Başkan Yardımcısı ve Söke Kent Konseyi Başkanı Levent Tuna; “İnsanlar kitap okuyarak okudukları kitabın kendilerini götürdüğü yere gider, kitaplarla istedikleri kahramanlar olabilirler. Kitapların insanlara kattığı değer anlayışı ile Söke Çocuk Meclisimizin gerçekleştirdiği bu kampanyadan ötürü emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kitap okuma kampanyasına katılarak çok sayıda kitap okuyan öğrencilere çeşitli hediyeler, katılımcı protokol üyeleri tarafından verildi. 

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir