SÖKENİN GURURU ÇOK ÇALIŞIYOR

  • sokerehber
  • 3 Ağustos 2012
  • 0

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, ADÜ’nün tanıtımına yönelik programlara katılmaya devam ediyor. 

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, tercih döneminin bitimine sayılı günler kala, Ege TV’de canlı olarak yayınlanan Güne Bakış Programı’na katıldı. Tercih yapacak öğrencilere Adnan Menderes Üniversitesi’ni anlatan Birincioğlu, üniversitelerin başarısında, kaliteli öğrenci, kaliteli öğretim elemanı ve kaliteli mekânların önem taşıdığını belirterek sözlerine başladı. Adnan Menderes Üniversitesi’nin Ege Bölgesi’nde yıldızı parlayan bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Birincioğlu, anne ve babalara seslenerek, “Çocuğunuzun huzurlu, güvenli bir yerde okumasını istiyorsanız İzmir’den sonra yazılabilecek ilk yer Aydın olsun” şeklinde konuştu.

ADÜ’nün 11 Fakülte, 6 Yüksekokul,1 Devlet Konservatuarı ve 17 Meslek Yüksek Okuluyla eğitim-öğretim verdiğini belirten Rektör Birincioğlu, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında Mühendislik, Söke İşletme Fakültesi gibi yeni açılan fakültelere ve bölümlere öğrenciler alınacağını vurguladı.

Aydın’ın yaşamak ve okumak için çok uygun bir şehir oluşunun da altını çizen Birincioğlu, “Barınma imkânları ve sosyal olanakları son derece ideal olan Aydın ve Adnan Menderes Üniversitemizde, mevcut öğrenci kulüplerimiz ve tesislerimiz, kapalı spor salonumuz, kongre merkezimiz, yüzme havuzumuz ve stadyumumuz gibi bir çok imkanımız var. Öğrencilerimize sunduğumuz bu olanakları daha da iyiye taşımak için çabalarımız aralıksız olarak devam ediyor” dedi.

Tercihte en önemli hususun öğrencinin “Ben ne yaparsam mutlu olurum?” sorusuna cevap bulabilmesi ve sonrasında puanına bakarak okumak istediği bölümü ve şehri seçmesi olduğunu anlatan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu; “Okumak, yaşamak ve yaşlanmak için öğrencileri ve ailelerini Aydın’a ve de Adnan Menderes Üniversitesi’ne bekliyoruz” sloganıyla sözlerine son verdi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın