Söke’nin Renkli Siması Mesut Berber de Beyaz Diyor

  • sokerehber
  • 29 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke’nin sevilen yüzlerinden Mesfa Ltd.Şti’nin sahibi,  Beyaz Liste İstikrar Grubu 3 Meslek grubu adayı Mesut Berber kendini anlattı

Mevcut Başkan Haluk Kutlay önderliğinde seçimlere iddialı hazırlanan Beyaz Liste İstikrar Grubu çalışma temposunu her geçen gün arttırıyor. Kim kazanırsa kazansın Söke kazanacak diyerek yola çıkan Beyaz Liste grubunda bulunan isimlerle de dikkat çekiyor.

Eğitim düzeyi yüksek , genç ve donanımlı isimlerden oluşan Beyaz Liste İstikrar Grubu Söke’ye dinamizm ve gerçek  hizmetler  vaat ediyor.

Grubun renkli simalarından biri olan ve Söke’liler tarafından sevilen ve girişimci kişiliği ile bilinen, bir bakıyoruz Brezilya’dan, Arjantin’den seyahat yazılarını  yazan ve az da olsa öz ve net köşe yazılarında zevkle okuduğumuz  Mesut Berber de İstikrar Grubunda bulunma nedenini şöyle açıklıyor;

Dürüstlüğümüzden ve insanlığımızdan ödün vermeden, aynı karakter yapısına sahip yalnızca Söke için iyi işler yapacak olan bir ekip kurduk. Bu ekibin hem girişimcilik hem de dinamizm adına çok işler yapacağına da inancım tam. Bunun için her biri ayrı değer olan yol arkadaşlarımla yola çıktık. Ben yaptığım bir çok yurtdışı seyahatlerim de gördüm ki genel olarak Ülkemizde ve yerelde Söke’mizde girişimcilik ruhuna sahip insanlar maalesef ki çok az. Baba mesleğimiz olan ziraat aletleri fason üretimi ile başlayan iş hayatımda  sırasıyla  hayvancılık ve değirmencilik ve gıda sektörünün yanında Söke’de  yeni ve daha farklı neler yapabilirizin arayışı içinde oldum sürekli.

Söke’de ilk defa YASAL fatura tahsil merkezi açarak hem  fatura odeme  konusunda Söke’mize  kolaylık sağladığımız ve istihdama da katkı sağladığımız için mutluyum. Yurt içinde yaptığım islerde istihdam ve insana hizmeti hep ön planda tutmaya özen gösteriyorum.

Bu arada farklı ülkeler ve farklı kültürlere olan  olan ilgim sebebi ile bu güne kadar birçok ülkeyi görme ve yeni bir çok ülkeden insanları tanıma imkanım oldu ve bu tanışmaların arkadaşlığa dönüşmesi ve halen irtibat içinde olmam dolayısıyla  yurtdışı ile gerek bireysel gerekse aile  bazında dostlarımla  olan bağımı hiç koparmadım.

Orada gördüğümüz farklı  ve yeni bir çok şeyi  Söke’mizde hayata geçirmek için de uğraş veriyoruz. İnşallah Beyaz Liste İstikrar Grubu ile Haluk Kutlay gibi değerli ve deneyimli bir ismin önderliğinde Söke’de çok farklı atılımlara imza atacağız.

Grubumuzun genel yapısı genç ve eğitimli arkadaşlardan oluşmakta. Bunu TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan da destek almış değerli başkanım Haluk Kutlay gibi bir ismin deneyimi ile birleştirebilirsek bölgemizde Söke’yi kimse tutamayacaktır.

Pazar günü kaybettiğimiz değerli büyüğüm, canım abim  Murat Asrav’a da Allah’tan rahmet ailesine ve tüm ticaret odası camiamıza ve Söke’mize başsağlığı diliyorum.

Geri «
İleri »