Söke Ürünleriyle Marka Şehir Olacak

  • sokerehber
  • 20 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

Markalaşma çalışmalarının ardından bu ürünler Söke ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

İç ticaret dengesini sağlamak için şehirlerarası ticarette daha fazla satmak gerekir diyen Haluk Kutlay “Söke marka ürünleriyle alan değil satan, değer üreten şehir konumuna gelecek” dedi.

Türkiye’de ticaret şehirleri olarak akla gelen ilk isimlerden olan İstanbul, Bursa;İzmit, İzmir gibi şehirler arasına yöresel tescilli ürünlerimizle biz de katılacağız. Bunu sağlamak için Söke Ticaret Odası Beyaz Liste olarak var gücümüzle çalışacağız diyen Kutlay “Hali hazırda Söke Körüklü Çizmesiz ve Söke Tatlımayasının tescilleri yapıldı. Sırada Söke Pidesi var. İnşallah yakın zamanda Söke pidesinin de coğrafi tescilini almış olacağız” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere Söke Ticaret Odasının 7 Nisanda yapılacak olan seçimlerine Beyaz Liste İstikrar Grubu olarak boy gösterecek olan Haluk Kutlay ve ekip arkadaşları Söke’nin geleceğinin turizm gelirlerinin arttırılmasında olduğunu söyleyerek Söke’nin ülke çapında tanıtımı için de büyük çalışmalar yapacaklarını söylediler.

Seçimlere de değinen Kutlay “Bu bir görev yarışıdır. Kim kazanırsa kazansın Söke kazansın istiyoruz. Üyelerimizin tercihi biz de olabiliriz bir başka arkadaşımız da olabilir. Burada önemli olan kişiler değil Söke’dir. Kişiler gelir geçer. Söke’yi nasıl daha iyi yerlere getirebiliriz biz bunun derdindeyiz.

Grup Arkadaşlarımız Canla Başla Çalışıyorlar

Seçimlerle ilgili yaptıkları çalışmalara da değinen Haluk Kutlay ekip arkadaşlarına teşekkür ederek “kendi mesailerinden fedakarlık ederek ve hiç bir çıkar gözetmeyerek göreve talip olan tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Böyle insanlar olduğu sürece Söke’nin geleceği parlak olacaktır. İnşallah seçimi kazandıktan sonra aynı azim ve kararlılıkla çalışacağız.” dedi.

 

Geri «
İleri »