TRANSFERDE FACEBOOK ETKİSİ

  • sokerehber
  • 1 Temmuz 2011
  • 0

Geçtiğimiz sezon Spor Toto 2. Lig takımlarından Mardinspor’da forma giyen kaleci Lokman Atakol’un, Spor Toto 3. Lig’in yeni takımlarından Aydınspor 1923’e transfer oldu. Kaleci Lokman’ın transferinde sosyal paylaşım sitelerinden facebookta izlediği videolar etken oldu.
Aydınspor 1923’e geçtiğimiz günlerde 1 yıllık imza atan kaleci Lokman Atakol transferi hakkında yaptığı açıklamada, Aydınspor 1923 yöneticileri ile Aydın’a görüşmeye gelmeden önce Aydınspor 1923’e imza atmayı düşünmediğini söyledi. Kendisinin Aydınspor 1923’e transferinin gündemde olduğunu duyan Aydınspor 1923 taraftarlarının facebook hesabına mesaj gönderdiğini belirten Lokman; “Bana Aydınspor 1923’ün geçen yıl oynadığı maçların videoların linklerini gönderdiler. Özellikle şampiyonluk maçı olarak nitelendirilen Çiğli Belediyespor maçındaki ortam beni çok etkiledi. Futbolcuların, tesislerden Adnan Menderes Stadı’na taraftarlar eşliğinde gelişini gördüğümde Aydınspor 1923’ün Süper Lig takımlarının çoğundan daha iyi bir taraftara sahip olduğunu gördüm” dedi.
Transfer sezonu öncesi geçen yıl mücadele ettiği Spor Toto 2. Lig’den daha düşük bir lige gitmeyi düşünmediğini kaydeden Aydınspor 1923’ün çiçeği burnunda kalecisi; “Aydınspor 1923 yönetimi beni transfer için Aydın’a davet etti. Ben 2. ligden aşağı bir lige gitmeyi düşünmediğimden, transfer görüşmelerinde Aydın’ı görmek için geleceğimi düşünüyordum. Ancak, Aydın’a geldiğimde yöneticilerin başarıya aç olduğunu ve samimi olduklarını gördüm. Benim de, başarıya ihtiyacım var. Açıkçası cana yakın ve istekli yöneticiler karşısında resmen dilim tutuldu. Facebook’ta ki taraftar videolarını da hatırlayınca imzayı attım” diye konuştu.
Mardin’de doğduğunu ancak Adana’da büyüdüğünü ve Adana’da Adana Demirspor’un maçlarına küçüklüğünden beri gittiğini vurgulayan kaleci Lokman şunları söyledi: “Ben, Adana Demirspor taraftarıyım. Adana Demirspor taraftarı da Aydınspor 1923’te varlığını hissettiren, takımına itici güç olan bir taraftar grubuna sahip. Yapım dolayısıyla taraftarın var olduğu bir yerde oynamak benim için itici bir güç olacağını düşünüyorum. Adana Demirspor’un maçlarından aşina olduğum ortamın bana büyük faydası olacağını düşünüyorum”
Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nde kendisiyle birlikte imza atan 4 futbolcu için düzenlenen imza töreni hakkında konuşan kaleci Lokman sözlerini şöyle tamamladı: “İmza törenimize çok sayıda basın mensubu geldi. O kadar basın mensubunu karşımda görünce Süper Lig’e mi transfer olduk düşündüm. Önümüzdeki sezon bize gösterilen bu ilgiye layık olmaya çalışacağız”

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın