YENİ VALİ GÖREVE BAŞLADI

  • sokerehber
  • 6 Eylül 2011
  • 0

– AYDIN VALİSİ KEREM AL:
– “İLİMİZDEKİ TÜM PAYDAŞLAR ARASINDA İŞBİRLİĞİNİ DESTEKLEYECEĞİZ VE GELİŞTİRECEĞİZ”
– “TÜRKİYE OLARAK FAY HATLARIMIZI GENİŞLETMEĞE DEĞİL; FAY HATLARIMIZI DARALTMAYA MUTLAK SURETLE İHTİYACIMIZ VAR”

Aydın Valisi Kerem Al, Aydın’ın öncelikli sorunlarını bildiğini ve el birliği ile bu sorunların çözüleceğini ifade ederek, “Gücümüzü eforumuzu boş yere harcamayacağız. Birlikten yana olup sorunları birlikte çözeceğiz” dedi.
Valiler Kararnamesiyle Aydın Valiliğine atanan Kerem Al, Aydın’a gelerek görevine başladı. Bugün sabah saatlerinde Valiliğe gelen Kerem Al’ı burada Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, daire müdürleri ve birgrup vatandaş karşıladı. Kendisine karşılamak için hazır bekleyen uzun kuyruktaki herkesle tek tek tokalaşıp tanışan Kerem Al, daha sonra Polis Merasim Mangası’nı selamlayıp odasına geçti. 
Yeni koltuğuna oturur oturmaz yanına Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na çağıran Vali Kerem Al, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Aydın’a atanmaktan ve hizmet etmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Kerem Al, ilk açıklamasında kurumlar arası işbirliği mesajları verdi. Belediyeler ve il genel meclisiyle ortak çalışmalar yapacaklarını kaydeden Vali Al, “Aydın’da stratejik akıl ortaklığını geliştirme gayreti içinde olacağız. Toplumun tüm kesitlerinin desteğine talep edeceğiz. Kahramanlar çağında yaşamıyoruz. Elimizde sihirli değnekler yok. Çağımız dünyadaki gelişmeleri takip eden ve bu gelişmelerle adapte olabilen anlayışların egemen oldu bir çağdır. Dolayısıyla ilimizdeki tüm paydaşlar arasında işbirliğini destekleyeceğiz ve geliştireceğiz. İlin geleceğini hep birlikte planlayacağız ve gerekli o adımları birlikte atacağız. Mevcut güzelliklere güzellik katmaya çalışacağız. Huzurlu bir ortama sahip Aydın’ın huzuruna huzur katmak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

‘AYDIN CENNET GİBİ’
Daha önce görev yaptığı Bayburt’un küçük bir kent olduğunu hatırlatan Vali Kerem Al, Bayburt’un huzurlu bir il olduğunu fakat Aydın’ın Bayburt’tan sonra cennet gibi bir yer olduğunu söyledi. Bayburtluların kendisine darılmamasını isteyen Vali Al, Bayburt’unda çok güzel bir şehir olduğunu fakat Aydın’ın Bayburt’a göre daha gelişmiş bir il olduğunu ifade etti.

‘SORUNLARI BİLİYORUM’
Aydın’ın sorunlarına ilişkin edindiği ilk tespitleri de aktaran Kerem Al, “Menderes havzasında görülen kirlenme tarımı olumsuz etkilemektedir. Atık uzaklaştırma ortamı olarak kullanılan Büyük Menderes Nehri bereketli toprakları tehdit etmektedir. Çarpık yapılaşma ve betonlaşma yoğunluğu turizm potansiyelini tehdit etmektedir. Yaşanabilir bir çevreye de aynı zamanda tehdittir. Uzun vadeli imar planlanmasına ihtiyaç vardır. Doğal ve Kültürel varlıklar ile sahiller yeterince korunamamaktadır. Çevre kirliliği önemli bir sorundur” şeklinde konuştu.

‘EFORUMUZU GÜCÜMÜZÜ LÜZUMSUZ ŞEYLERE HARCAMAYAZAĞIZ’
Adana’ya atanan Vali Hüseyin Avni Coş’un Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile yaşadığı gerilimlerin hatırlatıldığı Vali Kerem Al, “Giden valimiz son derece değerli bir meslektaşımızdı. Benimde değer verdiğim bir arkadaşımdır. Burada bir takım şansızlıklar yaşanmış olabilir. Varsa biz bu gerilimleri azaltmaya çalışacağız. Türkiye olarak fay hatlarımızı genişletmeğe değil; fay hatlarımızı daraltmaya mutlak suretle ihtiyacımız var. Eforumuzu, gücümüzü lüzumsuz şeylere harcamayacağız. Daha önce söylediğim gibi her kesimin bilgisine ve desteğine ihtiyacım var” dedi.
Vali Kerem Al’a yeni görevinde başarılar dileyen Özlem Çerçioğlu, “Sizle beraber ben Aydın’ın daha fazla gelişip güçleneceğine inanıyorum. Sizle beraber Aydın’da görev yapmaktan memnuniyet duyacağım. Aydının önünde bekleyen sorunlar var. Bu sorunların çözümü, Aydın’ı hem ekonomik hem de sosyal olarak daha iyi ve daha refah olması için daha yaşanabilir bir kent olabilmesi için gereklidir. Aydın dışarıdan bakıldığında çok güzel bir kent olarak gözüküyor. Verimli topraklara sahip ancak bir takım imar ve çevre sorunları var. Her kentin kendi içerisinde kendi dinamikleri ve sorunları vardır. Ben bu süre zarfında sizinle ve tüm Aydınlılarla el ele vererek daha güzel bir kent ve sorunları çözülmüş bir Aydın ortaya çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın