ZİYNET SALİDEN ŞİDDETE TEPKİ

  • sokerehber
  • 16 Ekim 2011
  • 0
Pop müziği sanatçısı Ziynet Sali, Kuşadası’nda, 
üzerinde “şiddete hayır” yazılı tişörtle sahneye çıktı.
Kuşadası 2. Kardeş Kentler Festivali’nde sahne alan ünlü sanatçı, aile içi şiddet sorununa dikkat çekmek amacıyla sahneye üzerinde “şiddete hayır” yazılı tişörtle çıktı.
Son aylarda gündemden düşmeyen aile içi şiddet sorununa karşı birçok sanatçıyla birlikte ortak projeler hazırlanmasına öncülük eden Ziynet Sali, aile içi şiddete olan tepkisini bu kez Kuşadası 2. Kardeş Kentler Festivali’nde gösterdi. Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen ve Kuşadası’nın 7 ayrı ülkeden kardeş şehirlerinin de konuk olduğu festivalin ikinci gününde ücretsiz halk konseri veren Ziynet Sali, kendisini dinlemeye gelen 5 bine yakın hayranından aile içi şiddete karşı tepki göstermelerini
istedi. Sahneye üzerinde şiddet yazan ve çarpı işareti bulunan beyaz bir tişörtle çıkan Ziynet Sali, hayranlarından alkış aldı. Sali’ye kadın hayranları da destek verdi ve aynı tişörtten giyerek ünlü sanatçının yanına gittiler. Konser sırasında aile içi şiddet sorununa dikkat çeken Ziynet Sali’ye bir destek de festivali düzenleyen Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün’den geldi. Ünlü sanatçı ile birlikte sahneye çıkan Altungün, aile içi şiddet sorununun son günlerde sürekli gündeme gelmesinin sadece
kadınları değil erkekleri de rahatsız etmesi gerektiğini belirterek, “Sanatçımızın bu anlamlı tepkisini en fazla erkekler desteklemeli. Aile içi şiddete son verilmeli” dedi.
Festival için Kuşadası’nda bulunan kardeş şehirlerin konuk heyetlerinde bulunan yabancı bayan yöneticilerden Batum (Gürcistan) Belediyesi Meclis Başkanı George Kitadze ve Yunanistan’ın Samos adası Belediye Başkan Yardımcısı Anna Serepas de “şiddete hayır” yazılı tişörtlerle sahneye çıktı ve Ziynet Sali’ye destek verdi. 
Ziynet Sali, ayakta alkışlanan konserinde yaptığı konuşmada, hedefinin aile içi şiddet sorununa dikkat çekmek olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Aile içi şiddete son verilmesini istiyoruz. Tüm Türkiye’nin bu konuya daha fazla dikkat çekmesini ve daha duyarlı olmasını istiyoruz. Bir kadın olarak tüm dünyadaki kadınların dramlarına ortak olmak boynumuzun borcudur. Kuşadası’nda gösterilen bu anlamlı tepki beni son derece gururlandırdı.” 
Geri «
İleri »

Bir cevap yazın