BİZİM DOKTOR HIZLI ÇIKTI

  • sokerehber
  • 14 Kasım 2012
  • 0

Aydın Valiliği, Didim Kaymakamlığı, Didim Devlet Hastanesi ve Hayırsever arasında imzalanan protokol kapsamında Didim Devlet Hastanesine yeni biz Diyaliz ünitesi kazandırılıyor. 
Didim Devlet Hastanesine 20 kişi kapasiteli yeni bir Diyaliz Ünitesi kazandırılıyor. Aydın Valiliği, Didim Kaymakamlığı, Didim Devlet Hastanesi ve Eski Milletvekili Hayırsever Ahmet Büyükuğur’un katkılarıyla Didim Devlet Hastanesinin bahçesinde yeni bir diyaliz ünitesi kazandırılacak.

Çalışmaların 15 gün önce başladığını kaydeden Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatma Aydoğan Diyaliz Ünitesinin 380 m2’lik alana yapılacağını belirterek “Çalışmaların 2 ay içerisinde tamamlanmasını hedefleniyor. 9 kişilik olan Diyaliz ünitemiz bu yeni yerle 20’ye çıkacak. İnşaatın yapımıyla ilgili harcamalar Hayırsever bağışçımız tarafından yapılacak. Bu yeni ünitenin yapılmasıyla yaz aylarında artan ihtiyacı karşılayabileceğiz. Çünkü yazın bu ihtiyacı karşılayamıyorduk. Kışın Diyaliz Ünitemiz ihtiyaca cevap veriyor, yazın karşılamakta güçlük çekiliyormuş. Bu yeni yapılacak ünitemizle birlikte bu sıkıntı ortadan kalkacak. Hastanemiz için iyi bir gelişme olacak” dedi.

Başhekim Dr. Aydoğan var olan 9 diyaliz makinesinin yanı sıra diğer Diyaliz makineleri ve Ünitenin diğer ihtiyaçları için de çalışmalara yapacaklarını sözlerine eklerken Hayırsever Ahmet Büyükuğur’a teşekkür etti.

Didim Devlet Hastanesi bünyesine kazandırılacak olan yeni Diyaliz Ünitesi binasının yaklaşık 310 bin TL’ye mal olacağı öğrenildi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın