DİDİMDE EMLAKÇILAR UMUTLU

  • sokerehber
  • 7 Kasım 2012
  • 0

Didim Emlakçılar Derneği Başkanı Osman Coşkun, konut kredilerindeki düşüşün iç pazarda emlak sektörünü olumlu etkileyeceğini söyledi.

Coşkun, yaptığı açıklamada, yatırım yapmak isteyenler için uygun dönem olduğunu belirterek, Didim’deki emlak stoğunun ise bu dönemde eritilebileceğini belirtti.

Özellikle memur kesimi başta olmak üzere kirada oturanların kolaylıkla ve kira öder gibi ev sahibi olacaklarını ifade eden Coşkun, “Bu dönem ev alma isteği bulunan vatandaşlarımız için bir fırsat” dedi.

Didim’de konut fazlalığı olduğuna ve bu nedenle emlak fiyatlarında sadece yüzde 3 oranında bir artış olduğuna dikkati çeken Coşkun, “Kredi kullanırken bankalarda çok sayfalı sözleşmeler ve ince ayrıntılar var, bunları hiç birimiz ayrıntılı okumuyoruz. Ancak bunların içerisinde faizlerde düşme olduğu zaman ayarlanabilen yükseldiğinde ise hareketlilik göstermeyen tüketiciyi koruyan maddeler de var. Kredi kullanacakların risk almamak için Türk Lirası üzerinden kredi kullanmalarını öneriyorum” diye konuştu. 

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın