Çene Cerrahisi Uygulamaları Nelerdir?

  • Alptekin Çınar
  • 28 Aralık 2019
  • Yorumlar Kapalı

Çene Cerrahisi Uygulamaları Nelerdir?

Çene cerrahisi, diş ve çene eklemiyle beraber ağız içinde bulunan yumuşak dokuları ilgilendiren geniş bir çalışma sürecini kapsar. İzmir çene cerrahisi kliniği olarak hastaların ağız ve çene eklemlerinde karşılaştıkları sorunları kalıcı çözümlerle tedavi etmektedir. Ayrıca hastanın taleplerine göre lokal veya genel anestezi ile sedasyon tekniğinden faydalanarak hasta memnuniyetini sağlamaktadır.  

Çene Cerrahisi Hangi İşlemleri Kapsar? 

Bornova Dent ağız ve diş kliniği çene cerrahisi kapsamında şu hizmetleri sunmaktadır;   

 

  • Çene ve yüz bölgesindeki enfeksiyonlar   
  • Gömülü diş çekim uygulamaları   
  • Diş ve çene kırıkları   
  • Ağız içindeki sert ve yumuşak dokularda oluşan kistler   
  • Protezden önce ağız içi dokuların düzeltilmesi gibi süreçleri başarılı bir şekilde yönetmektedir.  

 

Klinikte sadece hastaların memnuniyeti için çalışmalarına devam eden uzman diş hekimleri, tüm diş ve diş eti sorunları için kısa sürede çözüm bulmaktadır. Özel Bornova Dent kliniği aynı zamanda kalıcı diş estetiği sürecinde de ihtiyacınız olan tüm tedavileri sunmaya devam etmektedir. Detaylar için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://bornovadent.com.tr/

İmplant Tedavisi Kimler için Uygundur? 

 

İzmir implant kliniği, implant tedavisinde daima başarılı sonuçlarla karşılaşmanızı sağlar. İmplant tedavisi, hastalardaki eksik dişlerin tedavisinde kullanılan vidalardır. Bu vidalar özel titanyumdan üretilir. İşlem sırasında çene kemiğinin iç kısmına yerleştirilen implantların ardından diş protezi de vidaların üst kısmına uygulanır. Günümüzde pek çok avantajı beraberinde getiren implant tedavisi aynı zamanda gülüş tasarımı için de tercih dilen uygulamalardan biridir.   

 

Diş implantı, çene ve yüz gelişimini tamamlamış hastalarda uygulanabilir. Ayrıca bu hastaların 18 yaşından büyük olması şarttır. Uzman diş hekimlerimiz tedaviye başlamadan önce diş ve çene yapısını inceler ve daha sonra röntgen çekimleriyle süreci yönetir. Hastalar için uygulanacak implant tedavisi randevu alındıktan sonra dişlerin ölçüsüne göre yapılmaya başlanır. Diş impantı, sedasyon tekniğiyle pratik bir şekilde tamamlanabilmektedir.   

 

İzmir çene cerrahisi, uzman diş hekimleri, tek veya iki aşamalı olarak implant tedavisini tamamlamaktadır. Diş ve diş etlerinde oluşan problemlerin yanı sıra çene cerrahisi, gülüş tasarımı ve daha pek çok konuda Bornova Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden destek alabilirsiniz. Talep eden hastalar web sitesine giriş yaparak klinik ile iletişim kurabilir veya online randevu alarak tedavi sürecinin başlamasını sağlayabilir. Çene cerrahisi hakkında daha detaylı bilgiler için https://bornovadent.com.tr/cerrahi/ adresine tıklayabilirsiniz.

 

Geri «
İleri »