Özel Günlerde Tampon Kullanımı

  • Alptekin Çınar
  • 22 Temmuz 2019
  • Yorumlar Kapalı

Özel Günlerde Tampon Kullanımı

Kadınların özel günleri olarak tanımlanan regl günlerinde ped kullanımı yanı sıra alternatif olarak tampon vardır. Bu ürün vajinaya yerleştirilerek 3 saatten daha fazla geçirmeden değiştirme usulü ile kullanılmalıdır. Pedlere göre çok daha uzun ömürlüdür. Özellikle deniz ya da havuz dönemlerinde kadınlar için vazgeçilmez bir hal almıştır. Kullanımı için başlarda huzursuzluk yaşansa da sonradan alışılır ve uygulaması kolay olur.

Tamponu Her Kadın Kullanabilir mi?

Tampon her kadın tarafından kullanılabilir. Ancak yine de önerilen doktora danışılıp kullanılmasıdır. Özellikle genç kızlar için bu uyarı daha önem taşımaktadır. Çeşitleri söz konusu olduğundan uygun olanı seçilip kullanım aşamasına geçilebilir.

Tampon kullanımı sırasında en önemli nokta işin hijyen kısmıdır. Mutlaka ellerin temiz olması gereklidir. İşlem bittikten sonra da eller yine sabunlu su ile yıkanarak hijyen işlemi tamamlanır. Genelde kadında hassas bölgede bir yerleştirme işlemi söz konusu olduğundan pede göre kullanımı yüksek oranlarda değildir. Ancak kullanılmaya bir kez başlandıktan sonra da kolaylığı vazgeçilmezdir. Çünkü regl dönemi sayesinde her hangi bir sıkıntılı durum yaşanmayacaktır. https://www.cosmetica.com.tr/tampon/  sitesinden çeşitleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve size uygun modeli kullanarak özellikle yaz aylarında özel günlerinizi sıkıntısız geçirebilirsiniz.

Geri «
İleri »