Penis Protezi Nedir ve Penis Protezi Kimlere Uygulanır?

  • Alptekin Çınar
  • 23 Ekim 2018
  • Yorumlar Kapalı

Penis Protezi Nedir?

Mutluluk çubuğu diğer adı ile penis protezi erkeklere uygulanan bir tedavi olmaktadır. Sağlık sorunları üzerinde farklı sorunlar ve çözümler bulunmaktadır. Erkekler üzerinde görülen rahatsızlıklardan birisi perektil disfonksiyon olmaktadır. Cinsel organ üzerinde oluşan bir rahatsızlık olmaktadır. Sertleşme güçlüğü olarak bilinen erektil disfonksiyon ilaç ile çözümlenebilen bir rahatsızlıktır. Fakat hastalarda kullanılan ilaçlar etkili olamayabilmektedir.

İlaç uygulaması etki etmeyen bireyler gibi bu yöntemi kullanmak istemeyen birçok birey mevcuttur. İlişki öncesi cinsel organa enjekte edilen ilacın acı hissettirmesi benzer nedenlerden olmaktadır. Belirtilen rahatsızlığı bir diğer çözümü ise penis protezi olmaktadır. Penis protezi uygulaması ile sertleşme güçlüğüne çözüm bulunabilmektedir. Hastalar ilaç ile tedavi yöntemine göre daha rahat ve kolay olan mutluluk çubuğu uygulamasını tercih etmektedir. Penis protezi operasyonu içerisinde cinsel organın içerisine sertleşmeyi sağlayan özel protezler yerleştirilmektedir.

Penis Protezi Nasıl Takılır?

Penis sertleşmesi üzerine kullanılan çözüm yollarından olan penis protezi günümüzde en tercih edilen yöntemdir.**+    Belirtilen çözüm yolu içerisinde mutluluk çubuğu iki tip olarak mevcuttur. Malleable ve inflatable olarak kullanılan iki tip mutluluk çubuğu türü bulunmaktadır. Kişilerin yaş ortalamaları, sağlık durumları ve tercihlerine göre belirtilen iki tip mutluluk çubuğundan biri uygulanmaktadır. Malleable içerisinde bükülmeyi sağlayan gümüş tel olarak üretilen bir protezdir. İnflatable ise malleable türüne göre daha doğal bir çözüm olmaktadır. İnflatable şişirilebilir olma özelliği ile kullanılan bir protezdir. Penis protezi ameliyatında belirtilen tip protezler penis içerisine yerleştirilmektedir. Ameliyat süreleri kişilere göre tercih edilen penis protezi tipine göre farklılık göstermektedir. Normal durumlar içerisinde en az 40 dakika, en fazla 2 saat sürmektedir. Penis protezi ameliyatında en dikkat edilen nokta ise genel anestezi uygulanıp uygulanmayacağı olmaktadır. Ameliyat içerisinde kişilere farklılıklar gözetilmeksizin genel anestezi uygulanmaktadır.

Penis Protezi Kimlere Uygulanır?

Erkeklerin cinsel organlarında oluşan penis sertleşmesi sorunu üzerine penis protezi uygulanabilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile cinsel organ üzerinde güç kaybı yaşanabilmektedir. Farklı rahatsızlıklar sonucu da aynı problemi yaşayan bireyler mevcuttur. Penis protezi uygulaması yerine kişiler doğal tedavi yöntemlerini seçebilmektedir. Yaş üzerinde oluşan penis sertleşmesi sorunu üzerinde kullanılan gıdalar ise birçok farklı sağlık sorununu ortaya çıkarabilmektedir. Penis protezi ise silikon yapısı ile insan vücuduna zararsız bir tedavi olmaktadır.

Penis protezi kısa bir ameliyat süresi içerisinde bireylere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Aynı şekilde penis sertleşmesi yaşayan ve penis protezi olmak isteyen bireyler için hiçbir yaş sınırlaması olmamaktadır. Fiziksel olarak rahatsız olan yaşlı ya da genç her bireye rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi olmaktadır. 18-20 yaşındaki bir kişi ile 50-60 yaşındaki bir kişiye aynı şekilde kolaylıkla penis protezi yerleştirilebilmektedir. Penis protezi uygulanan kişiler 5 yıl boyunca belirtilen sorun içerisinde rahatsızlık yaşamamaktadır. Penis protezi ameliyatı sonucu bireyler belirtilen rahatsızlıklardan kurtulabilmektedir.

Aıntılı bilgi için https://www.penisprotezi.biz/iletisim sayfasını ziyaret ediniz.

Geri «
İleri »