AYDINSPOR 1923’TEN AÇIKLAMA

  • sokerehber
  • 6 Kasım 2012
  • 0

Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Aydınspor 1923’ten yapılan açıklamada, yönetimi eleştiren bazı köşe yazarlarına tepki gösterildi. Aydınspor 1923 yönetimi adına Basın Sözcüsü Taylan Kozacıoğlu’nun yaptığı açıklamada futbolcuların alacakları konusunda yazılan yazılara tepki gösterilirken, duruma açıklık getirildi. 
Açıklamasına Aydınlılara Aydın’daki maçlarda verdikleri destekler için teşekkür ederek başlayan Kozacıoğlu, “Takımımızın bugün itibariyle ‘tüm prim alacaklarının son kuruşuna kadar ödendiğini’ belirtmek istiyorum. Bugün, Bursa Nilüferspor maçının primleri de hesaplarına yatırılmıştır. Her maç sonrası salı günleri prim hak edişleri hesaplarına yatırılmaktadır. Peşinatların da yüzde 90’lık bölümü ödenmiş ve son taksitlerinin de bu ayın sonuna kadar hesaplarına yatırılacağı kendilerine belirtilmiştir. Sene başında kendileriyle yapılan anlaşmalarda da belirtildiği üzere 8 maç oynandıktan sonra 4 maç hak edişleri kendilerine ödenecektir. Bu bir finansal prensip meselesidir” dedi.

İleride başka bir yönetim kurulu geldiği takdirde kendilerine göre ödeme takvimi belirleyebileceğini kaydeden Kozacıoğlu, “Bu dünyanın her yerinde böyledir. Kaldı ki en geç cuma gününe kadar ödenecek olan maç başlarıyla beraber, şu an için geriden gelen hiçbir ödeme bulunmamaktadır. Maç başlarındaki ödeme de Silivri maçının sürpriz bir biçimde hafta içine alınmasıyla 10 gün bir gecikmeye sebep olmuştur. Takdir edersiniz ki bu kulüp aynı zamanda yaklaşık 3 milyon TL bütçeli dev bir işletmedir. Bu denli büyük işletmelerde bu kadarlık gecikmeler kayda değer konular değildir” diye konuştu.

Futbolcuların alacakları ile ilgili alınan duyumların kendilerine sorulabileceğini ifade eden Kozacıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Aydınspor’u sevmek, Aydınspor’u desteklemek, yada yaşadığın ve ekmek yediğin şehrin takımını eleştirmek bu şekilde olmaz, hiç kimse kusura bakmasın. Hangi basın mensubu, bürokrat yada sade bir hemşerimiz bize kulüple ilgili bir soru sormuşsa tüm gerçekliğiyle ve içtenlikle cevabını öğrenmiştir”

Aydınspor 1923 Başkanı Hulisi Akşit’in maçı “bazı” yöneticilerle izlediğiyle ilgili yazılan köşe yazısına da tepki gösteren Kozacıoğlu, “Bursa Nilüfer maçını 15 kişilik Yönetim Kurulu’nun 12’si protokol tribününden, Abdurahim Tikbaş maraton alt bölümde yeni yapılan bölümden taraftarlarla ve kadroda olmayan diğer futbolcularla, aynı zamanda kulüp doktorluğu görevini üstlenen Gökhan Aksu da kulübeden izlemiştir. Hal böyleyken Hulisi Akşit’in yanlız olduğunu iddia etmek, klübü bir iki yöneticinin götürdüğünü iddia etmek akla mantığa uygun değildir. Ayrıca önümüzdeki hafta Trabzon deplasmanına tam 10 yönetici gidecektir. Bu rakamlar öyle küçümsenecek rakamlar değildir. Takımımız liderle arasında 1 puan farkla ligde 3. sırada bulunmaktadır. Hal böyleyken tüm bu yazılanları iyi niyetli olarak görmediğimizi ve bu tarz art niyetli yaklaşımlar içinde olan bazı kişilere “el insaf” dediğimizi üzülerek belirtmek zorundayım” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın