Didim Masterler Türkiye Şampiyonasından İki Kupayla Döndü

  • Alptekin Çınar
  • 2 Mayıs 2018
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye Masterler ve Veteranlar Federasyonu Ligi(TMVFL) ‘nin gruplarında dereceye giren 24 takımın katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda Didim Masterler futbol takımı üçüncülüğü kazandı. 2017 -2018 sezonunun şampiyonu ise aralarında Celil Sağır gibi eski süper lig oyuncularının da bulunduğu Samsun Metro takımı oldu.

Antalya Side (Emirhan Spor Kompleksi’n) ’de 22-29 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen TMVFL Türkiye Şampiyonasına Başkent, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz 1, Doğu Karadeniz 2, Ege, Marmara Beyaz ve Marmara Kırmızı olmak üzere 8 grubun şampiyon ve dereceye giren takımları katıldı. Şampiyonada Ege Bölgesi’ni Aliağa, Manisa, Milas ve Didim Masterler takımları temsil etti. Aliağa, Manisa ve Milas çeyrek finalde şampiyonaya veda etti.

10 takımlı Ege Grubunun şampiyonu Didim Masterler; eleme maçlarında Bartın ve Selimiye takımlarını, çeyrek finalde ise Gümüşhane’yi yenerek yarı finalist oldu. Yarı finalde çok zorlu bir mücadeleden sonra şampiyon Samsun Metro’ya 2-0’lık skorla yenilen Didim, Ardeşen Masterler ile üçüncülük maçı oynamaya hak kazandı. Bu maçı hükmen 3-0 kazanan Didim Masterler,normal süresi 1-1 biten finalde Samsun Metro’ya penaltı atışları sonucu 4-2 yenilen Karadeniz Ereğli takımının ardından Türkiye üçüncüsü oldu. Didim üçüncülüğün yanısıra centilmenlik kupasıyla da ödüllendirildi.

Didim Masterler antreörü Ali Rıza Gürbüz hem ligde hemde şampiyonada bölgeyi ve Didim’i en iyi şekilde temsil ettiklerini, üçüncülükle birlikte centilmenlik kupasınıda Ege’ye getirdikleri için oyuncularını gönülden kutladığını söyledi. Gürbüz; “Bu başarı iyi çalışmanın ve spora gönül verenlerin birlikteliğinin başarısıdır. Emek veren, destek veren tüm kişi, kurum ve kuruluşlara takımım adına teşekkür ederim” dedi.

Şampiyonayla aynı tarihlerde gerçekleştirilen Vatan Kupası’nı finalde Karabük Yaşa ve Yaşat Veteranları 6-0 yenen 39 Kırklareli Masterler, Federasyon Kupasını ise finalde Bartın İl Özel İdare Veteranları 4-2 yenen Çorum Veteranlar kazandı.

Geri «
İleri »