Bu Kitap Mutlaka Okunmalı. Parolamız Ya İstiklal Ya Ölüm

  • Alptekin Çınar
  • 8 Haziran 2023
  • Yorumlar Kapalı

Tarih Öğretmeni Abdullah ŞAHİN’in Kurtuluş Savaşı Kahramanlarını anlatan kitabı yayınlandı.

Yazar – Öğretmen Abdullah Şahin kitabını şu ifadelerle özetliyor;

“İşte bu eser;

Vatan için son sözünü söylemeden şehit düşenlerin,

Bayrak için can verenlerin,

Tarihe karşı kendini sorumlu hissedenlerin, sesi olacaktır.

Eserimizde Kurtuluş Savaşı sırasında 27 kahramanımızın bu vatan uğruna ortaya koyduğu destansı mücadelesinden bahsettik.

Bugün bu vatan evlatlarını birçoğumuz adını bile duymamışızdır. Oysaki her biri vatan uğruna nelerini feda etmişler öğrendiğimiz zaman emin olun ki Türklüğümüzle bir kez daha gurur duyacağız.

Cumhuriyetimizin 100. yılında “PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” diyerek dünyaya meydan okuyan kınalı kuzuları unutmamak unutturmamak için eseri meydana getirdik. Şuan yetiştirdiğimiz nesil maalesef bunlardan bihaber yaşamakta. Eğer biz yeni nesillere bu kahramanları kavratabilirsek daha özgüvenli bir toplum meydana getirmiş olacağız. Ben bu eseri 25 yıllık meslek yaşantımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimle 27 kahramanımızın sesi olmak için yazmaya çalıştım.”

Yazar kitabında ayrıca Söke’ye ve Söke halkının bağımsızlık mücadelesinde önemli görevler üstlenmiş Cafer EFE, Yörük Ali EFE gibi isimlere de yer veriyor.

Bir solukta okunabilecek akıcılıkta yazılan kitap “PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” kapağı ile internet satış sitelerinde yerini almış durumda.

Keyifli okumalar.

Geri «
İleri »