Söke Belediyesi’nden Öğrencilere Sıfır Atık Eğitimleri

  • Alptekin Çınar
  • 12 Şubat 2024
  • Yorumlar Kapalı

Söke Belediyesi “Sıfır Atık Çağrısı” sloganıyla gerçekleştirdiği çalışmalarına okullarda eğitimlerle devam ediyor. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda gelecek nesillerin bilinçli yetişmesi hedefleniyor.

Söke Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilçemizdeki tüm ikinci sınıfları kapsayan eğitim ortak eğitim projesi Kemalpaşa İlkokulu ve Hacıkazımoğlu İlkokulu’nda başladı. Eğitimlerde minik öğrenciler görevli personellerin anlatımıyla kağıt, cam, bitkisel yağ, pil, metal ve plastik malzemelerin nasıl ayrıştırılacağını öğreniyor.

Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan’ın büyük önem verdiği Sıfır Atık projelerinin Söke’de devam edeceği belirtirken: “Sökemizin ve ülkemizin geleceği için geri dönüşüm projeleri büyük önem taşıyor. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü yeni bir müdürlük olmasına rağmen Sökeli hemşerilerimiz ve ülkemizin yarınları için ciddi bir çalışma içinde. Bu kapsamda daha önce belde mahallelerde “Geri Dönüşüme Destek Sizden, Mutfaklara Katkı Bizden” sloganıyla atık getiren vatandaşlara belediyemizin kendi tarlalarında üretmiş olduğu buğdaydan yapılmış ve paketlenmiş un dağıtımı gerçekleştirmiştik. Sıfır Atık çağrımız vatandaşlar tarafından kabul gördü ve bizleri desteklediler. Bizlerde şimdi ekip arkadaşlarımızla birlikte daha temiz, daha yeşil bir Söke için ilkokullarda farkındalık eğitimlerine başladık. Eğitimlerimiz belde ve merkez mahallelerimiz dahil 36 okulumuzda devam edecek ve Sökeli çocuklarımızla ve aileleriyle Söke’yi örnek bir şehir haline getireceğiz.” dedi.

Geri «
İleri »