Söke’li Gençlerden Anlamlı Etkinlik

  • Alptekin Çınar
  • 1 Mart 2024
  • Yorumlar Kapalı
Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Cumhuriyet’in 100.yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde yürütülen ve Okul Müdürü Mehmet Telli ile İngilizce öğretmeni Gökçen Polat Yeniçeri’nin rehberlik ettiği ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Her Sınıf 100 Ağaç Dikiyor’ adlı eTwinning ESEP sosyal sorumluluk projesine katıldı.
Proje kapsamında İngilizce öğretmeni Ferda Erden Yönetçi, Bilişim Teknolojileri öğretmeni İbrahim Yeşil ve eTwinner öğrencilerinin de katılımlarıyla Söke Ceza İnfaz Kurulu bahçesi ve çevresine 25’er adet çınar, sofora, katalpa ve akçaağaç olmak üzere toplam 100 fidan dikildi.
Konu ile ilgili bir açıklama yayınlayan Okul Müdürü Mehmet Telli fidan temininde kendilerine yardımcı olan Söke Orman Şenliğine ve Söke Belediyesine ve fidan dikimi için kendilerine yer temin eden Cezaevi Kurum Müdürü İsmail Nay’a teşekkür etti.
Etkinlik kapsamında cezaevi 2. Müdürü Cüneyt Arvas da okul öğrencilerine ‘Cezaevi ve İşlenen Suçlar ‘ konulu eğitim verdi.
Öğrenciler Cumhuriyetin 100. yılında yapılan bu anlamlı sosyal sorumluluk projesi sayesinde, doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirerek ağaçlandırma çalışmalarıyla Cumhuriyet’in değerlerini gelecek nesillere yeşil bir miras olarak bırakmanın gururunu yaşadı.
Geri «
İleri »