Taksim Trio Büyüledi

  • Alptekin Çınar
  • 28 Şubat 2024
  • Yorumlar Kapalı

Efes Kültür Merkezi’nde Unutulmaz Gece

Söke Belediyesi Efes Kültür Merkezi yıllar sonra kapılarını Taksim Trio konseri ile açtı. Üç usta müzisyen Hüsnü Şenlendirici, Aytaç Doğan ve İsmail Tunçbilek, Sökelilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde unutulmaz bir geceye imza attılar.

Kendine has mimarisi ile eşsiz bir yapı olan, aslına uygun şekilde gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları ile yenilenen Efes Sineması yeni ismiyle Efes Kültür Merkezi, gerçekleştirilen konser ile tüm Sökelileri mazide yolculuğa çıkardı.

Efes Sineması’nın yenilenen haliyle Söke’ye kazandırılmasından dolayı Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan’a teşekkürlerini ileten vatandaşlar, taksim tiro konseri ile mükemmel bir gece geçirdiklerini belirterek duydukları memnuniyeti dile getirdi.

BAŞKAN ARIKAN “BİR HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Efes Sineması’nın Kültür Merkezi olarak faaliyete geçmesinden mutluluk duyduğunu ve hayalini gerçekleştirdiğini belirten Arıkan : “Haziran ayında göreve geldiğimde bir hayalim vardı. Önce hayal etmek lazım, sonra çalışıp gerçekleştirmek lazım. Ve biz bunu başardık. Söke halkı sekiz ayda bizlerle birlikte el ele, gönül gönüle oldu. Halkımız bize inandı, ve bizde onlara verdiğimiz sözümüzü tuttuk. Hayalleri tek tek gerçekleştiriyoruz. Benim iki sloganım var bir tanesi “Adam doğru söylüyor” diğeri “Vaadetmiyoruz Yapıyoruz” sözleri salonda coşkulu alkış ile karşılık buldu.

AÇILIŞLAR DEVAM EDECEK

Konuşmasına açılışların devam edeceğinin haberini vererek sürdüren Başkan Arıkan : “Mart ayı bizim açılış ayımız. Bu açılış ve konser açılışlarımızın ilkiydi, icraatlarımız devam edecek. Bunlar fragman. İnşallah ikinci dönemde gerçek filmi izleyeceğiz. Söke’ye altın çağını yaşatacağız. Söke hak ettiği yere gelecek.” dedi.

RAHMETLİ BAŞKAN LEVENT TUNCEL DE UNUTULMADI

Efes Sineması’nın Söke’ye kazandırılmasında emeği geçen rahmetli Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’i de unutmayan Başkan Arıkan : “Bu eserin kazandırılmasında emeği geçen başta rahmetli Belediye Başkanımız Levent Tuncel’i saygıyla ve rahmetle anıyorum. Buranın tadilatını yapan, asıl haliyle hizmete sunan mimar Mine Şavkay ve ekibine, hukuki süreçte desteği olan Hukuk İşleri Müdürüm Adviye Çetin’e, Özel  Kalem Müdürüm Hüseyin Batir’e, İmar İşleri Müdürüm Yüksel Ertercan’a  ve şuan ismini saymakla bitiremeyeceğim tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasında vatandaşların yoğun ilgisine ilişkin açıklama yapan Başkan Arıkan: “Çok güzel bir akşam çok güzel bir kalabalık bunun belki iki katı üç katı Sökeli hemşehrilerim maalesef dışarıda kaldılar. Bunun için öncelikle onlardan özür diliyorum. Biz bu kalabalığı bekliyorduk ama maalesef salonun kapasitesi bu kadar. Daha fazla alma şansımız yok. İnşallah bunu mart ayının sonunda bir açık hava konseri ile telafi edeceğiz.” diyerek geceyi izleyemeyen vatandaşlar için daha geniş kitlelerin katılım sağlayacağı bir konserin müjdesini verdi.

Gecede sahne alan sanatçı Hüsnü Şenlendirici Söke için büyük anlam taşıyan bu günde sahne almaktan mutluluk duyduğunu belirtirken: “Yıllar sonra bu akşam bu salonda konser vermek bizim için çok kıymetli. Sökemize hayırlı ve uğurlu olsun. Burada çok güzel konserler, çok güzel tiyatrolar, çok güzel etkinlikler yapılsın. Açılışında burada olmamız bizim için çok keyifliydi.” dedi.

Hüsnü Şenlendirici daha sonra Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan’a sahneden seslenerek, yapılan emekler için teşekkür etti : “ Mustafa Başkanımız emeklerinize sağlık, bu salonun açılışının sizin döneminize gelmesi ayrı bir keyif. Çünkü bu salonda etkinlikler oldukça sizin adınızla anılacak. Vesile olduğunuz için sizlere ve tüm emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Geri «
İleri »