Meyve Sebzeyi Mevsimi Dışında Tüketmenin Yolu Difriz!

  • Alptekin Çınar
  • 8 Temmuz 2019
  • Yorumlar Kapalı

Meyve Sebzeyi Mevsimi Dışında Tüketmenin Yolu Difriz!

Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketmektir. Beslenme uzmanları sıklıkla mevsiminde olmayan meyve ve sebzelerin tüketilmemesi gerektiğini vurguluyor. Peki, yaz mevsiminin sebzelerini kış mevsiminde de tüketmenin bir yolu yok mu? Şayet derin dondurucu kullanırsanız var! Sebzeleri temizleyerek derin dondurucuya koymanız durumunda dilediğiniz mevsimde tüketebilirsiniz.  

Artık difriz çeşitleri hem yatay hem de dikey şekilde üretiliyor. Mutfağınızda derin dondurucuya yer açmanız çok kolay olacak. Şayet yeterli alan yoksa siz de tercihinizi diyet formda olan ürün modellerinden yana kullanabilirsiniz. Difriz çeşitlerine değinmeden önce bazı yiyeceklerin derin dondurucuda dayanma sürelerine göz atalım.  

Tereyağı – peynir: 9 ay 

Reçel: 24 ay 

Limon – üzüm: 5 ay 

Karpuz: 12 ay 

Domates – kavun  – biber – elma: 12 ay 

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün! Sadece sınırlı sayıda yiyecek derin dondurucuya konamıyor. Bunlar dışında ekmekten ete kadar aklınıza gelebilecek tüm gıdaları derin dondurucuda bozulmadan ve besin değerlerini kaybetmeden saklama şansına sahipsiniz. Peki, hangi modeller tercih edilmeli? 

Derin Dondurucuda Model Seçimine Dikkat! 

Öncelikle mutfağınızda mevcut alana göre seçim yapmanız gerektiğini belirtelim. Eğer küçük bir mutfağa sahipseniz derin dondurucuyu başka bir odaya da koyabilirsiniz. Çünkü buzdolabı gibi gün boyunca sürekli kullanılan bir beyaz eşya olmayacak. Sadece ihtiyaç durumunda kullanacaksınız. Bu nedenle rahatlıkla evinizde istediğiniz yere koyabilirsiniz. 

Bol miktarda rafı olan modeller daha cazip bir seçenek olabiliyor. Yiyecekleri çok daha düzenli bir şekilde muhafaza etme imkanı doğuyor. İç haznesinin geniş olmasına da dikkat etmenizde fayda var. Artık pek çok marka bu özellikleri taşıyan tasarımlar geliştirdiği için model bulmakta da zorlanmazsınız. Peki, fiyatlar nasıl? 

Bu konuda da sizlere önerimiz MediaMarkt internet sitesini ziyaret etmeniz olacak. Çünkü en ucuz difriz fiyatları bu sitede ve dolayısıyla çok daha düşük bir bütçe ile alışveriş yapma imkanına da sahip olabiliyorsunuz. Kaliteli ve güvenilir markaların derin dondurucu çeşitlerini uygun fiyatla satın alma şansını kaçırmamak için acele edin. Fiyatlar düşük olduğundan model seçenekleri çok kısa bir sürede tükenebiliyor.

Geri «
İleri »